Optymalizacja stron firmowych SEO Stargard

Dostępność serwera i prędkość wczytywania się strony to dwa kluczowe czynniki wpływające na pozycję strony w wyszukiwarce internetowej i doznania płynące z użytkowania strony. W związku z tym należy zrobić wszystko aby stronie stała na stabilnym serwerze i wyróżniała się dużą szybkością działania. Jako, że ostatnio przedstawiliśmy wam kilka narzędzi sprawdzających dostępność serwera, dziś mamy dla was aplikacje internetowe przy pomocy których zmierzycie czas wczytywania się strony. Oto czołowe i darmowe narzędzia, które to umożliwiają.

 1. Pagespeed Insights.
  O narzędzi „Pagespeed Insights” już kilkukrotnie wspominaliśmy na naszej stronie, i nie omieszkamy zarekomendować go również teraz. Pagespeed Insights to narzędzie od Google przy pomocy, którego zmierzysz jak szybko twoja strona wczytuje się na komputerach oraz urządzeniach mobilnych. Na koniec dostaniesz ocenę podsumowującą twój wynik i kilka podpowiedzi dotyczących tego jak zwiększyć wydajność strony www.
 2. Webpagetest.
  Webpagetest to jedno z najbardziej szczegółowych a przede wszystkim darmowych narzędzi mierzących prędkość z jaką wczytuje się strona i jej poszczególne elementy. Dostajesz informacje o tym jak długo wczytywały się wybrane elementy strony (HTML, obrazy, css, flash itp.), jak długo wczytywała się strona za pierwszym i drugim podejściem i wiele więcej. Dostajesz też oceny w amerykańskiej skali A-F (gdzie A to ocena najwyższa).
 3. Yslow.
  Google ma swoje narzędzie służące mierzeniu czasu wczytywania się strony, więc Yahoo nie pozostaje w tyle ze swoim Yslow. Nie jest to typowe narzędzie, tylko wtyczka do przeglądarki. Można ją zainstalować w Firefoxie, Operze, Chrome oraz Safari. YSlow analizuje strony internetowe i sugeruje sposoby na poprawę ich wydajności w oparciu o zestaw reguł stworzonych na podstawie analizy wydajności najlepszych stron internetowych.
 4. GTMetrix.
  GTMetrix to kolejne narzędzie dostępne za darmo i bez logowania. Otrzymujesz informację o tym jak długo wczytywała się strona, jaka jest jej wielkość w KB, które elementy zaczęły wczytywać się w pierwszej kolejności a które jako ostatnie, jaka jest historia prędkości wczytywania się twojej strony itd. Całość możesz wyeksportować w formie raportu PDF. Otrzymujesz też podpowiedzi dotyczące tego co powinieneś zoptymalizować i w jaki sposób.